Gojenie skóry po makijażu permanentnym

Makijaż permanentny
Rate this post

Makijaż permanentny to prosty sposób na uzyskanie doskonałego wyglądu każdego dnia. Efekty zabiegu będą widoczne przez co najmniej rok, jednak warto zrozumieć, że po jego wykonaniu skóra potrzebuje czasu, by się wygoić. Dowiedz się, jak przebiega proces gojenia skóry po mikropigmentacji.

 

 

Bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego obszar skóry poddany zabiegowi będzie zaczerwieniony. Proces gojenia skóry może trwać około 7 -10 dni, a później nastąpi złuszczanie. Bardzo istotne jest, aby nie drapać i nie skubać łuszczącej się skóry, a pozwolić jej się samoistnie złuszczyć, aby zapobiec przedwczesnej utracie pigmentu. Po tym czasie makijaż permanentny stanie się jaśniejszy i bardziej naturalny. Jednak całkowity proces gojenia skóry trwa około 4 tygodni, wówczas pojawi się ostateczny kolor permanentnych brwi, ust czy kresek na powiekach.

Czynniki, które wpływają na szybkość gojenia się skóry po makijażu permanentnym

Makijaż permanentny powoduje przerwanie ciągłości naskórka, który musi się zagoić. Istnieje kilka czynników, które wpływają na szybkość procesu gojenia. A są to:

  • wiek – młodsza skóra goi się i regeneruje nieco szybciej;
  • rodzaj i kondycja skóry;
  • dobre krążenie znacznie skraca czas gojenia;
  • dieta bogata w białko, cynk oraz witaminy A i C przyspiesza gojenie;

Proces gojenia i pielęgnacja po zabiegu mikropigmentacji

Czego można się spodziewać zaraz po zabiegu makijażu permanentnego? Naturalną reakcją obronną organizmu po wykonaniu mikropigmentacji jest obrzęk, świąd, suchość i zaczerwienienie.

 

Musisz wiedzieć, że w ciągu pierwszych 7-14 dni pigment może wyblaknąć o około 30-60% w zależności od kondycji skóry, wieku czy ekspozycji na promieniowanie UV.

 

Podczas złuszczania obszar skóry poddany zabiegowi makijażu permanentnego zaczyna swędzieć. Bardzo ważne jest, aby jej nie drapać i nie usuwać powstających strupków.

 

Ostateczny efekt i stabilizacja pigmentu pojawi się po około 1-2 miesiącach od wykonania zabiegu. Jest to idealny moment na zaplanowanie korekty makijażu i dokonanie drobnych poprawek.

 

Podczas procesu gojenia może się wydawać, że kolor makijażu permanentnego stał się bardzo blady, ponieważ jest zasłonięty gojącą się skórą. Niezmiernie ważne jest stosowanie się do zaleceń i pielęgnacji pozabiegowej.Czytaj także

Makijaż permanentny

Odbarwianie się pigmentu

Na odbarwianie się koloru wpływa kilka czynników: niedopasowany kolor pigmentu użytego do zabiegu, zła pielęgnacja domowa (stosowanie chemicznych peelingów złuszczających), nadmierne opalanie się na słońcu

czytaj więcej

Podkreśl

swoje

piękno!

Makijaż permanentny Ewelina Zajączkowska
Makijaż Permanentny Powiek
Makijaż permanentny
Makijaż Permanentny Powiek
Makijaż Permanentny Brwi
Makijaż permanentny
brwi permanentne Katowice
Makijaż Permanentny Ust
Makijaż permanentny
Makijaż permanentny ust

NEWSLETTER

Zapisz się, aby otrzymać 3 obszerne artykuły na temat brwi, kresek i ust!