Proces gojenia się brwi

Makijaż permanentny
5/5 - (1 vote)

Po zabiegu pigmentacji brwi goją się 1-2 tygodnie. Skóra zaczyna się łuszczyć w trzeciej-piątej dobie po zabiegu. W trakcie gojenia makijaż wydaje się być jasny. Pigment położony w głębszych warstwach skóry „układa się”, zachodzi proces retencji pigmentu, dzięki temu kolor przyciemnia się. Po 4 tygodniach od pierwszego zabiegu widzimy makijaż permanentny , który jest poddany dopigmentowaniu lub nie. 

Typ cery klientki ma duży wpływ na proces gojenia się skóry. Cera tłusta, porowata, będzie goiła się w formie płatków, częściowo z pigmentem. Cera sucha natomiast w formie suchych drobinek, występuje swędzenie, dlatego polecam swoim klientkom nawilżanie naskórka, w formie przemywania płatkiem nasączonym wodą. Pełen proces gojenia się trwa około 4-6 tygodni, dlatego dopiero po tym czasie wykonuję zabieg dopigmentowania.  

Czytaj także

Makijaż permanentny

Odbarwianie się pigmentu

Na odbarwianie się koloru wpływa kilka czynników: niedopasowany kolor pigmentu użytego do zabiegu, zła pielęgnacja domowa (stosowanie chemicznych peelingów złuszczających), nadmierne opalanie się na słońcu

czytaj więcej

Podkreśl

swoje

piękno!

Makijaż permanentny Ewelina Zajączkowska
Makijaż Permanentny Powiek
Makijaż permanentny
Makijaż Permanentny Powiek
Makijaż Permanentny Brwi
Makijaż permanentny
brwi permanentne Katowice
Makijaż Permanentny Ust
Makijaż permanentny
Makijaż permanentny ust

NEWSLETTER

Zapisz się, aby otrzymać 3 obszerne artykuły na temat brwi, kresek i ust!